Harcerz jest zawsze pomocny

W czwartek 10.05.2018r. nasze miasto nawiedziła wielka ulewa. Jednym z najbardziej zalanych miejsc była ulica Zgorzelecka, przy której znajduje się klasztor sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. W piątek  drużynowy 12 DH Czarni otrzymał telefon z prośbą o pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy. Reakcja była oczywista. Ogrom żywiołu spowodował zalanie ogromnych piwnic klasztornych, które wraz z resztą drużyny pomagaliśmy oczyszczać. Posprzątaliśmy również chodnik przed klasztorem oraz trawnik, na który woda wyrzuciła pełno śmieci. Po zakończonej pracy siostry bardzo serdecznie dziękowały a my poleciliśmy się na przyszłość, choć wolelibyśmy wszyscy nie być w takich przykrych sytuacjach.
Była to świetna okazja do pokazania harcerstwa nie tylko ze strony chodzenia po lesie,  ale również pomocy potrzebującym.

pwd. Radosław Kalamarz