Druhny i Druhowie, Zuchy i Zuchenki!
Serdecznie zapraszam Wszystkich na nasz hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bo śpiewać każdy może”. Mogą w nim wziąć udział również grupy z bolesławieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Festiwal odbędzie się 14 maja (tj. sobota) w CIK’u w Bolesławcu. Zgłoszenia należy dostarczyć do hufca osobiście lub drogą mailową do 30.04.16r. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę drużyny/gromady/grupy oraz tytuły śpiewanych piosenek, a w przypadku drużyn spoza Bolesławca dodatkowo listę osób. Poniżej zamieszczam dane kontaktowe, regulamin oraz wzór zgłoszenia.

Hufiec ZHP im. ,,Szarych Szeregów”
ul. Komuny Paryskiej 24, 59-700 Bolesławiec
tel. (075) 7322880
e-mail: boleslawiec@zhp.pl

Regulamin:
1. W festiwalu udział biorą drużyny Hufca Bolesławiec, a także grupy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych – każda drużyna/gromada/grupa wystawia jedną ekipę (im więcej osób, tym lepiej 🙂 ).
2. Uczestnicy występują w dwóch grupach wiekowych: 1 grupa – zuchy, grupy szkolne (klasy I-III); 2 grupa – harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, grupy szkolne (klasy IV-VI), grupy gimnazjalne.
3. Każda ekipa prezentuje dwie piosenki, przy czym pierwsza to piosenka 'istniejąca’ (harcerska, turystyczna), zaś druga to piosenka autorska o tematyce turystycznej.
4. Maksymalny czas występu (prezentacji drużyny) to 7 min.
5. Oceniane będą: przygotowanie, pomysłowość, liczebność ekipy, ogólna prezentacja.
6. Dla zwycięzców przewidziane nagrody :).

Wzór zgłoszenia (przykładowe dane):
Nazwa drużyny/gromady: 75 DH ,,Leśne Skrzaty”
Piosenka autorska: „Poszli las”
Piosenka istniejąca: „Hej przyjaciele”.

„Gdzie śpiew słyszysz, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają.” Johann Wolfgang Goethe

Festiwal jest współfinansowany z budżetu miasta Bolesławiec.

Czekamy na zgłoszenia. Czuwaj!