Wędrówka 14 DH Baszty i 16 BDH Orły

W sobote 9.06. harcerze 14 DH Baszty wraz z 16 BDH ,,Orły” wyruszyli na wędrówkę do ,,Gwiezdnego zamku” Templariuszy niedaleko Warty Bolesławieckiej. Wraz z nami na wędrówce pojawił się ksiądz Dawid Kostecki, który pomagał druhowi Błażejowi w zdobyciu sprawność ,,Ekumenisty”. Fabuła polegała na próbie dołączenia do Zakonu Templariuszy, każdy uczestnik musiał przejść 4 próby rycerskie, ostatnim punktem była walka na miecze z Wielkim Mistrzem Zakonu. Po części fabularnej został odczytany rozkaz w którym harcerze z Baszty oraz Orłów otrzymali swoje krzyże harcerskiej oraz pierwsze stopnie. Na końcu ksiądz Dawid pobłogosławił wszystkich uczestników po czym udaliśmy się na pole i przez ostatnią godzinę graliśmy w proporce.

Pwd. Jakub Gwiżdż