Czuwaj! Ważna informacja dla tych, których nie było na ostatnim spotkaniu instruktorskim. A dla tych, którzy byli – przypomnienie. Wszystkie drużyny hufca biorą udział w akcji przygotowania paczek świątecznych dla Polaków mieszkających na Kresach. Akcja przebiega dwutorowo.
Pierwszą paczkę każda drużyna przygotowuje do 30 listopada i dostarcza ją do hufca. Jest to paczka dla dzieci i młodzieży, w której powinny się znaleźć takie rzeczy jak:
-słodycze,
-przybory szkolne i biurowe,
-zabawki,
-książki w j. polskim.
Ostatnio padły pytania jakie mają być to książki i dla jakiej grupy wiekowej paczki są te przygotowywane. Dlatego postanowiłem, że drużyna sama określi jaka będzie jej paczka. Jeżeli dla kilkulatka to wiadomo słodycze, kredki, bloki – itp., książeczki raczej z bajkami bądź do poznawania alfabetu itp. Jeżeli dla starszego dziecka to oczywiście wszystko żeby było dopasowane do wieku.
Ważne uwagi:
-takie paczki jakie przygotujecie, takie trafią do kogoś bezpośrednio – nie zostaną rozparcelowane a do środka włożyć list do odbiorcy,
– paczkę należy ładnie zapakować i opisać w sposób widoczny od jakiej to drużyny wraz z informacją o wieku osoby, do której ma ona trafić,
-rzeczy do paczek mogą być używane, jednak mają być w pełni wartościowe i czyste. Jeżeli będą to książki, zadbajcie aby były niepopisane i miały czyste okładki. Używane maskotki mają być wcześniej wyprane. Przybory szkolne i biurowe mają być nowe.
Zdaję się na rozsądek drużynowych i liczę, że paczki te będą się dobrze prezentować i przyniosą komuś dużo radości.
Teraz co do drugiej paczki. Tą wysyłamy zbiorczo jako cały hufiec, a termin jest wydłużony o około 2-3 tygodnie (czyli do około połowy grudnia). Ma ona zawierać żywność z długim terminem ważności i ma trafić do biednych polskich rodzin także na Kresach. Warto zdać sobie sprawę, że pierwsza paczka ma raczej charakter miłego prezentu zaś ta ma być realną pomocą, więc prosiłbym dać jej wysoki priorytet. Zbieramy do niej takie rzeczy jak:
-mąka,
-cukier,
-herbata,
-kawa,
-makaron,
-olej,
-konserwy,
-przyprawy,
-ryż,
-kasza,
-warzywa i owoce konserwowe,
-inne, trwałe rzeczy wedle uznania.
Proponuję zbiórkę do obu paczek prowadzić naraz, to może uda nam się na początku grudnia całkiem ten temat zamknąć. Jeżeli drużyna ma takie możliwości i ochotę to może przygotować więcej paczek dla dzieci. Istnieje możliwość zorganizowania transportu tych rzeczy do hufca – w tej kwestii proszę się kontaktować ze mną.
Czuwaj!
Krzysztof Rajczakowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *