V Biwak Warszawski za nami

Już piąty raz Biwak Warszawski zakończył rok kalendarzowy, gromadząc patrole z całego hufca w Osiecznicy, gdzie przez 3 dni w deszczu i błocie realizowały zadania wyznaczone przez komendę biwaku, czyli 11 Drużynę Harcerską Grot!

Poczynając od piątkowego popołudnia, harcerze przenieśli się w czasie do lat 50. Umożliwiły im to stroje, muzyka oraz tańce , które późnym wieczorem rozpoczęły oficjalnie biwak. Sobota spędzona na świeżym powietrzu obfitowała w szkolenie partyzantów, które obejmowało miedzy innymi strzelanie, pokonywanie przeszkody terenowej za pomocą liny, skradanie się czy też podstawy pierwszej pomocy. Nie obyło się też bez przygotowania szałasów oraz obiadu na ognisku. Po południu uczestnicy wykonywali główne zadania, wcześniej dzieląc się na poszczególne grupy bojowe. Oprócz przygotowania zasadzki na konwój, grupa operacyjna miała za zadanie przeprowadzić dochodzenie w miejscu gdzie dokonano zbrodni, w którym za pomocą specjalistycznych narzędzi szukali śladów krwi oraz odcisków palców. Po długim dochodzeniu żołnierze dowiedzieli się, iż Waleria, która była głównym tematem całego biwaku, okazała się być bronią, którą trzeba zneutralizować. W tym celu grupy wykonały tratwy aby spuścić jej elementy rzeką Kwisą.
Niedziela była już czasem podsumowań. Biwak wygrał patrol DGS z 12 DH Czarni, drugie miejsce zajął patrol Wigry składający się z chłopaków z drużyn Baszta, Orły oraz Orły Skalne, a trzecią lokatę zajął patrol 4 Duchy, w skład którego wchodzili przeróżni harcerze – od drużynowej Małych Wędrowników po druha z hufca Karkonoskiego, który kolejny raz wspomógł siły tego patrolu. Wygrany patrol otrzymał bilet wstępu na ściankę wspinaczkową we Wrocławiu 🙂

Bardzo dziękujemy 11 DH Grot za kolejny świetnie przygotowany biwak a uczestnikom gratulujemy zaangażowania. Do zobaczenia za rok!

P.S. Poniżej film z pierwszego dnia biwaku autorstwa Zuzanny Ratajczyk i Mateusza Sołtykiewicza, galeria zdjęć pojawi się niebawem.

Czuwaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *