KI Szwadron: Anielin 18-25.11.2017r.

W dniu 18 listopada 2017 roku, KI Szwadron wyruszył na wyprawę do Anielina. Droga wiodła nas prosto do miejsca gdzie poległ w walce major Henryk Dobrzański ,, HUBAL” Była to już nasza druga wyprawa zimowa, po bieszczadzkich przygodach z ubiegłego roku, postanowiliśmy ruszyć śladem oddziału Hubala. Biwak zorganizowaliśmy w miejscu dokąd przyniesiono zwłoki majora, gospodarstwie Państwa Laskowskich. Dzięki życzliwości gospodarzy , mogliśmy się rozbić w  prywatnym lesie. Podczas tygodniowego biwakowania podążaliśmy szlakiem kilku walk oraz miejsc gdzie przebywał Wydzielony Oddział WP majora Hubala. Odnaleźliśmy kilka śladów po walkach stoczonych w miejscowości Hucisko. Najciekawszym naszym odkryciem były łuski znalezione w miejscu gdzie zginął major. Po rozmowie z mieszkańcami wioski , udało nam się ustalić, że od czasu potyczki w lesie anielińskim , nie prowadzono tam już żadnych walk partyzanckich  przez cały okres okupacji. Biwak trwał tydzień . 25 listopada w sobotę wyruszyliśmy w drogę powrotną. Planujemy już następną wyprawę , tym razem tematem przewodnim będzie jeździectwo.

Galeria zdjęć: Anielin 18-25.11.2017r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *