Zlot Hufca 18-20.05.2018r.

W dniach 18-20 maja 2018 r. odbył się już kolejny Zlot Hufca Bolesławiec.

Tym razem obozowaliśmy na zakolu rzeki Kwisa w Osieczowie. W tym roku tematyką Zlotu był Harry Potter. Uczestnicy zostali przydzieleni do czarodziejskich domów oraz podzieleni na klasy, w których odbywały się zajęcia. Klasa pierwsza, Zuchy, wyruszyli na grę pod przewodnictwem starego Dumbledore’a (czyli druhny Agaty Kubicy) aby odbyć szkolenie magiczne, odnaleźć część horkruksów oraz wyłonić najlepszy dom. Nauczyli się także robić drewniane budki da swoich sów.

Klasa druga, Harcerze, podobnie jak Zuchy, ruszyli śladem horkruksów. Czekały jednak na nich o wiele trudniejsze zadania… Przygotował je druh Paweł Puk. Musieli również wybrać, które horkruksy były prawdziwe i zniszczyć je!

Klasa trzecia, Harcerze Starsi brali udział w zajęciach jako zgraja Śmierciożerców, których zadaniem było ukryć wszystkie horkruksy. Wyruszyli na niezwykle malowniczą trasę wzdłuż brzegów Kwisy i wykonywali zadania opracowane przez Laurę i Liwię Rogala.

Za to klasa czwarta, Wędrownicy, wyruszyli w podróż po punktach Turnieju Trójmagicznego przygotowanego przez druhnę Anitę Filip  Turniej okazał się być wyczerpującą, prawie 52-kilometrową wędrówką pełną zagadek i niebezpieczeństw. W jej trakcie Wędrownicy dotarli do szczególnie cennego przyrodniczo obszaru „Święte Jezioro” w pobliżu Parowej.

Zlot zakończył się odnalezieniem i zniszczeniem wszystkich horkruksów i tym samym pokonaniem Voldemorta.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *