Reaktywacja strony hufca

Od dawna na stronie internetowej naszego hufca nie działo się praktycznie nic. Brakowało aktualnych informacji czy zdjęć z różnego rodzaju harcerskich imprez. Najwyższy czas, by to zmienić. Od początku nowego roku harcerskiego mieliśmy już dwa duże wydarzenia, w których brała udział ponad setka harcerzy z naszego miasta i okolic.

1. Święto Hufca – obchodzone w tym roku w sobotę 26. września. Impreza została nagłośniona przez lokalne media, szerszy opis dostępny np. TUTAJ

2. Rajd Ferdynanda – tradycyjnie organizatorem była 20 drużyna harcerska „Kwisa” oraz Komenda Hufca ZHP w Bolesławcu. Tematem przewodnim imprezy była magia i labirynty. Rajd zaczął się w sobotę 3. października około godz. 11:00 uroczystym apelem na boisku szkolnym w Osiecznicy. Po apelu szybka zbiórka drużynowych i ruszyliśmy na trasę. Do odnalezienia było łącznie 10 punktów znajdujących się w lesie między Osiecznicą a Parową. Organizatorzy zapewnili także ciepły obiad w terenie – bigos. Po godzinie 18:00 drużyny zameldowały się ponownie w szkole. Wieczorem dostaliśmy jeszcze do rozwiązania zagadki logiczne. Następnie odbył się kominek, gdzie każda z drużyn przedstawiała swoje zadanie przedrajdowe – sztuczki magiczne. Po obejrzeniu wszystkich atrakcji i zaśpiewaniu kilku piosenek niemalże od razu wszyscy położyli się spać. W niedzielę pobudka o 7:30, po czym śniadanko, sprzątanie i pakowanie. O 9:00 wyruszyliśmy na nieco luźniejszą niż dnia poprzedniego wędrówkę szukając różnego rodzaju darów natury, które następnie były oceniane i punktowane. Ostatnie podsumowanie i o godzinie 12:00 apel kończący. Wszyscy uczestnicy wracali do domów z uśmiechem na twarzy i nowym bagażem harcerskich doświadczeń, niezależnie od ilości zdobytych „Ferdków”. Punkty na trasie jak i resztę organizacji przejęła „Kwisa” i „Ad Astra”. Rywalizacja odbywała się pomiędzy siedmioma drużynami: „Grot”, „Ogień”, „Czarni”, „Skalne”, „Baszta”, „Grota” oraz „Retmanat drużyn wodnych”. Widzimy się za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *