Święto hufca

27 IX, dokładnie w 75 rocznicę powołania Polskiego Państwa Podziemnego oraz Szarych Szeregów, odbyło się kolejne święto hufca.

Przy pięknej pogodzie zwracał uwagę mieszkańców miasta widok  200 harcerzy i zuchów zgromadzonych najpierw na boisku szkoły przy ulicy Bankowej, a potem maszerujących na miejsce apelu przy „Kotwicy” na plantach.

Poza uroczystym apelem nasze święto uczciliśmy rywalizacją środowisk harcerskich w grze miejskiej o tematyce historycznej. Harcerze podzieleni na grupy wiekowe (Zawiszacy, Bojowe Szkoły i Grupy Szturmowe) wykonywali przewidziane dla ich poziomów zadania, jak wyszukiwanie wyznaczonych miejsc, szkolenia bojowe, czy planowanie akcji dywersyjnej.

Na zakończenie każdy dostał pyszna kanapkę i butelkę wody, a podsumowanie odbyło się w gościnnej sali  CIK przy ulicy Chopina. Tam okazało się, że szczęśliwymi zwycięzcami są drużyny szczepu „Dolina Kwisy”, drugie miejsce zajął Związek Drużyn „Lawina”, trzecie – szczep „Hubal”, a czwarte Retmanat Drużyn Wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *