(II) Zimowisko w Bukowcu, 21-27.01.2018r

Dotarła do nas jeszcze jedna relacja z zimowiska Z.D. „Lawina”, tym razem opisał ją nam druh Antoni Łasica. Wpis przedstawiam poniżej, dodatkowo galeria zdjęć właśnie została powiększona o fotografie uzyskane m.in. ze strony internetowej 8 BDH „Orły Skalne”. Enjoy! 

Wszystko się kiedyś kończy, a tym razem kończy się zimowisko Lawiny w Bukowcu. Przypomnijmy sobie jego przebieg.

Zacznijmy od organizacji, a było co organizować, bo pojechało 47 harcerzy i harcerek. Ta cała masa została podzielona na sześć patroli, każdym z nich dowodził bardziej doświadczony harcerz. W wymieszanych składach przyszło im rywalizować między sobą.

Czas zimowiska został przez kadrę w większości przeznaczony na wyjścia w teren. Tylko w dzień powrotu na dworze spędzono mniej niż kilka godzin. Poza tym były zwiady w okolicznych miejscowościach i samym Bukowcu, dłuższa wyprawa i oczywiście gra terenowa. Jej przewodnim tematem były historia okolicy i tradycje ludowe. Pod wieczór patrole przygotowały się do prezentacji na codziennym kominku. W tym czasie odbywały się zajęcia plastyczne (co też niektórych nieco zraziło). Nie obyło się bez atrakcji turystycznych: były kopalnia uranu, krótki film o Kowarach w urzędzie miasta tejże miejscowości i spacer po Miedziance z prezentacją jej historii.

Ostatni apel odbył się niedługo przed wyjazdem z Bukowca i na nim też zostały ogłoszone wyniki rywalizacji między patrolami. Wygrały Kijakowiaki, a nagroda była doprawdy ludowa – drewniane, tradycyjne koniki na kółeczkach.

Do zobaczenia na następnych wyjazdach!

dh. Antoni Łasica

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *