Zimowisko w Bukowcu, 21-27.01.2018r.

Jak co roku mamy organizowane na feriach zimowisko przez nasz hufiec. W tym roku w dniach 21-27 stycznia udaliśmy się do Bukowca, które jest wsią znajdującą się na Dolnym Śląsku, niedaleko Jeleniej Góry. Podczas drogi do wsi wstąpiliśmy do kopalni uranu “Podgórze” w Kowarach, gdzie dowiedzieliśmy się o ciekawych rzeczach.

W pierwszym dniu patrole miały zwiad po Bukowcu i ich zadaniem było dowiedzenie się jak najwięcej o tej miejscowości i poszczególnych punktach, jak dawnej karczmie sądowej czy opactwie. W następnym dniu udaliśmy się na wędrówkę do dwóch gór: Sokolik i Krzyżna Góra. Po drodze przypałętał się do nas owczarek niemiecki i został “ochrzczony” przez najmłodszych Rambo. 24 stycznia wybraliśmy się ponownie na wędrówkę. Tym razem do Kowar, gdzie patrole miały się dowiedzieć ciekawych informacji o budynkach, które się tam znajdowały m.in. ratusz czy zespół szpitalny z 1900 r. Później oglądaliśmy film o Kowarach.

W czwartek dowiedzieliśmy się o odpadach radioaktywnych. Podzielili nas na trzy patrole i dali nam za zadanie zbudowanie miasteczka. Miało się w nim znajdować nasz bunkier, kuchnia i dom kultury, gdzie później mieliśmy przedstawić nasze scenki. Połowa mieszkańców udała się na poszukiwanie uranu, reszta czekała na nich w obozie. W ostatnim dniu poszliśmy do Mysłakowic, gdzie dostaliśmy konserwy i musieliśmy się dowiedzieć, jaki mają związek z tą wsią. Chodziło tu oczywiście o Tyroli, którzy tam kiedyś mieszkali.

W dniu wyjazdu posprzątaliśmy schronisko, wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w podróż powrotną do Bolesławca. wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszego miasta z wspaniałymi wspomnieniami.

dhn. Kamila Oscenda

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *